facebook
Objednávky zadané do 12:00 sa odosielajú okamžite | Doprava zadarmo nad 60 EUR

O nás

Ponorte sa s nami do skutočne udržateľnej módy, ktorá si rýchlo získa miesto vo vašom šatníku.

Na jednom mieste vám ponúkame kvalitnú etickú módu z celého sveta, ktorá má minimálny vplyv na životné prostredie a nesie príbeh, ktorý vás zaujme.
Začiatok našej cesty sa začal v roku 2014, keď sme prvýkrát predstavili farebnú značku Inkkas v Českej republike.

Vynikajúca ručne vyrábaná obuv z látok od miestnych výrobcov v Peru, vyrobená podľa zásad a pravidiel spravodlivého obchodu v Mexiku.

Nadchlo nás, že vás tieto farebné a originálne tenisky s príbehom nadchli rovnako ako nás a naša myšlienka ponúkať férovú a etickú módu z celého sveta na jednom mieste sa stáva čoraz viac skutočnosťou.

Takže netrvalo dlho a v roku 2016 sa nám podarilo dohodnúť spoluprácu s ďalšou krásnou a zodpovednou značkou, ktorá vyrába svoje topánky s láskou a z recyklovaných materiálov.

Brazílska značka Perky priniesla do nášho portfólia ešte viac farieb a ľahkosti.

Ďalším míľnikom, ktorý nás utvrdil v tom, o čo sme od začiatku usilovali, bolo sledovanie dokumentuThe True Cost (odporúčame všetkým, ktorí ho ešte nevideli), ktorý odhaľuje drsné podmienky odevného priemyslu a tzv.

V roku 2017 sme oslovili Ecoalf, mladú španielsku značku, ktorá vyrába vegánske topánky z plastov vylovených z dna oceánov alebo ekologické oblečenie z organickej bavlny alebo recyklovaných materiálov, ako sú rybárske siete alebo použité pneumatiky.

Pretože nám záleží na pozadí nášho oblečenia, v roku 2020 sme rozšírili našu ponuku o ďalšiu jedinečnú značku SKFK, ktorá vyrába svoje oblečenie z recyklovanej alebo organickej bavlny v Španielsku.

V roku 2022 sme rozšírili náš sortiment o rad ekologických liekov, ktoré neobsahujú chemické látky a nie sú testované na zvieratách. Okrem toho sme našu webovú stránku preložili do 15 jazykov a predávame do celej Európy.

Za každú objednávku zasadíme strom!
V spolupráci s nadáciou Trees.org pošleme za každý predaný pár topánok alebo oblečenia odmenu vo výške jedného stromu zasadeného v rámci aktuálneho projektu nadácie. Viac informácií nájdete na trees.org.

V roku 2022 spoločnosť Ferwer prispela
* vysadila viac ako 7 350 stromov
* to pomôže odstrániť viac ako 370 ton CO2

podľa EPA (Agentúra na ochranu životného prostredia) 370 ton CO2 zodpovedá
- 1 450 000 míľam najazdeným priemerným vozidlom alebo
- 156 400 galónom benzínu alebo
- 179 500 kilogramom spáleného uhlia alebo
- 43 600 000 dobitých iPhonov

Pri objednávaní nového tovaru vždy vyberáme prepravu, ktorá má najmenšiu uhlíkovú stopu, a každú objednávku balíme do recyklovaného papiera.


Kategória
Top