facebook
Objednávky zadané do 14:00 sa odosielajú okamžite | Doprava zadarmo nad 60 EUR

Suché kefovanie alebo ako vám môže pomôcť aj cievna kefka

V posledných rokoch sa čoraz viac ľudí obracia k alternatívnym metódam starostlivosti o telo a jedným z trendov, ktorý získava na popularite, je používanie "kefiek na cievy". Táto technika, známa aj ako "suché kefovanie" alebo suché kefovanie, nie je vôbec nová - má korene v starovekých kultúrach a v súčasnosti sa znovu objavuje ako jednoduchý, ale účinný spôsob, ako posilniť celkové zdravie a vitalitu človeka.

História a pôvod suchého kefovania

Krvné kefovanie, známe predovšetkým ako suché kefovanie, má svoje korene v starovekých tradíciách a bolo súčasťou rituálov mnohých kultúr na celom svete. Historicky sa táto technika hojne využívala v ajurvéde, starovekom indickom systéme prírodného liečiteľstva, kde sa suché kefovanie považovalo za spôsob, ako zlepšiť krvný obeh a podporiť odstraňovanie toxických látok z tela. Predpokladá sa, že podobné techniky boli známe aj v starovekom Grécku a počas Rímskej ríše.

Ako funguje kefovanie ciev

Suché kefovanie funguje na princípe mechanickej stimulácie pokožky a podkožných tkanív, čím sa stimuluje lymfatický systém aj krvný obeh. Suché kefovanie, ktoré sa zvyčajne vykonáva špeciálnou kefkou s prírodnými štetinami, pôsobí na pokožku priamym tlakom a krúživými pohybmi. Tento proces nielen odstraňuje odumreté kožné bunky a zlepšuje vzhľad pokožky, ale stimuluje aj lymfatické uzliny, aby účinnejšie odstraňovali toxické látky a prebytočnú tekutinu z tela.

Zvýšením prietoku krvi do rôznych oblastí dochádza k lepšej výžive a okysličovaniu tkanív, čo môže viesť k celkovému zlepšeniu energie, zníženiu celulitídy a podpore uvoľnenia. Pravidelné používanie cievnej kefky tak poskytuje nielen estetické výhody, ale aj významné zdravotné prínosy.

Prínosy kefovania ciev

Cievne kefovanie prináša množstvo výhod pre fyzické aj duševné zdravie človeka. Tu je zoznam niektorých výhod tejto starobylej, jednoduchej techniky:

 • Zlepšenie krvného obehu - Pravidelné kefovanie stimuluje krvný obeh, čo pomáha telu lepšie rozvádzať živiny a kyslík do tkanív.
 • Prevádzka na pečenie
 • Podpora lymfatického systému - Táto technika pomáha lymfatickému systému pri odvádzaní toxických látok a prebytočnej tekutiny, čo môže zabrániť hromadeniu škodlivých látok v tele.
 • Exfoliácia pokožky - Odstránenie odumretých kožných buniek z povrchu pokožky zlepšuje jej štruktúru a vzhľad, čo môže viesť k zdravšiemu a hladšiemu vzhľadu.
 • Zníženie celulitídy - Mnohé ženy uvádzajú zlepšenie celulitídy vďaka zlepšeniu krvného obehu a masážnemu účinku kefovania na pokožku.
 • Zvýšenie energie a bdelosti - Stimulácia tela prostredníctvom kefovania môže pôsobiť ako prirodzený energizér, ktorý sa často používa na ranné povzbudenie.
 • Podpora detoxikácie - Aktivovaním lymfatického systému a podporou cirkulácie môže kefovanie napomôcť prirodzeným detoxikačným procesom tela.
 • Upokojenie mysle - Ako relaxačný rituál môže suché kefovanie tiež pomôcť znížiť úroveň stresu a mať relaxačný účinok.
 • Zlepšenie funkcie imunitného systému - Stimulácia lymfatického systému môže zvýšiť obranyschopnosť organizmu.
 • Podpora zdravia tráviaceho traktu - Niektoré techniky kefovania sa zameriavajú aj na oblasť brucha, čo môže podporiť funkciu tráviaceho traktu.
 • Podporujú sa aj ďalšie funkcie
 • . Zlepšenie vstrebávania prípravkov starostlivosti o telo - Exfoliácia odstraňuje bariéru odumretých buniek, čo umožňuje lepšie vstrebávanie krémov a olejov aplikovaných na telo.

Táto kombinácia zdravotných výhod robí zo suchého kefovania ciev atraktívnu a účinnú súčasť wellness rutiny mnohých ľudí.

Ako používať suché kefovanie

Používanie cievnej kefky, známej aj ako suché kefovanie, je jednoduché a účinné. Začnite výberom správnej kefky, ktorá by mala mať prírodné štetiny a pohodlnú rukoväť. Suché kefovanie sa najlepšie vykonáva pred sprchovaním na suchej, čistej pokožke. Kefujte dlhými, jemnými ťahmi smerom k srdcu, čo podporuje cirkuláciu a lymfatickú drenáž.

Začnite pri chodidlách a postupujte smerom k srdcu, pokračujte k rukám a nakoniec rozčešte trup a zadnú časť tela. Kefovanie by malo trvať približne 5 až 10 minút a malo by sa vykonávať raz alebo dvakrát denne. Po každom použití sa odporúča kefku vyčistiť a nechať ju vyschnúť. Pravidelné suché kefovanie môže viesť k viditeľnému zlepšeniu kvality pokožky a celkového zdravia.

Potenciálne riziká suchého kefovania
Hoci je suché kefovanie vo všeobecnosti bezpečné, nemali by ho praktizovať ľudia s aktívnymi kožnými infekciami, zápalmi alebo pokročilými cievnymi problémami. Vždy je dôležité počúvať svoje telo a v prípade podráždenia alebo bolesti kefovanie prerušiť.

Jednoducho začnite

Mnohí používatelia svedčia o výraznom zlepšení svojho zdravotného stavu po zavedení kefovania ciev do svojej rutiny. Zlepšenie krvného obehu, zníženie celulitídy a lepšia detoxikácia sú len niektoré z pozitív, ktoré ľudia uvádzajú.

V porovnaní s mnohými inými wellness postupmi, ako sú masáže alebo hydroterapia, je cievne kefovanie veľmi cenovo dostupné a dá sa pohodlne vykonávať doma, čo prináša jedinečnú kombináciu pohodlia a cenovej dostupnosti.

Ako si vybrať cievnu kefku

Pri kúpe kefky je dôležité hľadať výrobky s prírodnými štetinami a ergonomickým dizajnom. Existujú však masážne kefy rôznych tvarov a materiálov. Výber kvalitných kefiek nájdete v predajniach prírodnej kozmetiky a vybrané masážne kefky nájdete aj na našom e-shope.

Kartáčovanie ciev je jednoduchá a účinná metóda, ktorá môže významne prispieť k vášmu zdraviu a pohode. Či už hľadáte spôsob, ako si zlepšiť pleť, podporiť detoxikáciu alebo jednoducho relaxovať, zvážte zaradenie tejto techniky do svojej pravidelnej rutiny. Vyskúšajte ju a možno aj vy pocítite pozitívne účinky, o ktorých svedčia mnohí nadšení používatelia na celom svete.

Sdílet:

Kategória
Top