facebook
Objednávky zadané do 12:00 sa odosielajú okamžite | Doprava zadarmo nad 60 EUR

NATRUE

NATRUE

Natrue, medzinárodná charitatívna organizácia známa aj ako True Friends of Natural and Organic Cosmetics, poskytuje prostredníctvom svojho loga záruku vysokej kvality prírodných a ekologických kozmetických výrobkov. Zaručuje najvyššie štandardy, keďže výrobky s týmto certifikátom musia byť minimálne zo 75 % prírodné.

Natrue sa zameriava nielen na zloženie samotných výrobkov, ale aj na ich transparentnosť. Prvým krokom, ktorým musí prejsť každý žiadateľ o tento certifikát, je predloženie dokumentácie. Výrobky s označením Natrue musia obsahovať jasné a zrozumiteľné zloženie INCI, podrobné informácie o výrobnom procese, pôvode jednotlivých surovín a zložiek, ako aj údaj o percentuálnom podiele prírodných zložiek, ktoré výrobok obsahuje. Kontrola týchto požiadaviek sa vykonáva nielen na papieri, ale aj počas výroby.

Všetky zložky použité vo výrobnom procese musia byť prírodného pôvodu alebo v ekologickej kvalite. Spracovanie surovín a samotný výrobný proces musia byť šetrné k životnému prostrediu. Je preto zrejmé, že výrobky s označením Natrue neobsahujú umelé vône, farbivá, konzervačné látky ani geneticky modifikované suroviny. Konečný výrobok ani jeho zložky neboli testované na zvieratách. Certifikát Natrue sa udeľuje len na obdobie dvoch rokov, po ktorom sa musí opäť skontrolovať. V opačnom prípade sa certifikát z výrobku odoberie. http://www.natrue.org/home/


Kategória
Top