facebook
Objednávky zadané do 12:00 sa odosielajú okamžite | Doprava zadarmo nad 60 EUR

USDA ORGANIC

USDA ORGANIC

USDA Organics je označenie, ktoré zahŕňa národné kritériá USA pre certifikáciu ekologického poľnohospodárstva. Jeho hlavným poslaním je propagovať obchod, podporovať ekologickú poľnohospodársku výrobu a vidiecke komunity, chrániť životné prostredie a zabezpečovať bezpečnosť potravín. Snaží sa tiež bojovať proti hladu v určitých oblastiach USA a na celom svete.

Výrobky s touto certifikáciou kontroluje a certifikuje USDA Organics, čo je štátna spoločnosť USA, ktorej celý názov je US Department of Agriculture (Ministerstvo poľnohospodárstva USA). Táto organizácia prijíma normy pre ekologické poľnohospodárstvo, voľný zber lesných plodov, ako aj ich skladovanie a spracovanie pred konečným balením. Ministerstvo kontroluje aj podmienky chovu hospodárskych zvierat, napríklad druh krmiva, ktorým sú kŕmené a ktoré musí pochádzať z ekologických zdrojov a nesmie obsahovať antibiotiká ani rastové hormóny. Zvieratá by tiež mali mať priaznivé životné podmienky a prístup k voľným výbehom.

Výrobky s certifikátom USDA Organics musia obsahovať najmenej 95 % ekologických zložiek a dodržiavanie týchto noriem sa pravidelne kontroluje. USDA Organics tiež zakazuje používanie geneticky modifikovaných zložiek, umelých hnojív a pesticídov a iných chemických výrobkov, ktoré by mohli mať nepriaznivý vplyv na ľudské zdravie. Viac informácií je k dispozícii na webovej stránke organizácie [http://www.usda.gov/wps/portal/usda/usdahome].


Kategória
Top